Özgeçmiş

2012 yılında yoga eğitmenlik eğitimine başlayana kadar yoganın ne olduğunu bilmeden hayatımı nasıl geçirebildiğimi merak ediyorum. 200 Saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni bitirir bitirmez hocalık yapmaya ve bedenimi daha iyi tanımak için daha fazla eğitime katılmaya karar verdim.

2014 yılında Jivamukti Yoga’dan 300 saatlik eğitim aldım. Bu sefer sadece bedenime değil, ruhuma da hitap eden, düşüncelerimi etkileyen yoga felsefesine daha çok ilgi duymaya başladım. Hem ders verdim hem de felsefenin derinliklerine iyice inerek yoga felsefesi hakkında “Yaşamla Yoga” adlı kitabı yazdım.

Kitabın bitişi ile birlikte 2020 yılında, Almanya’da Timo Wahl Yoga’dan 200 saatlik bir eğitim daha alarak hareketler ve dersin düzenlenmesindeki bilgilerimi pekiştirmek istedim.

Derslerim sırasında yoga ve insan psikolojisinin ne kadar bağlantılı olduğunu ve bedenin dilini keşfedince önce beden terapisi ve sonrasında psikolojik danışmanlık okudum. Psikolojik danışmanlık tezimi yazarken “yoga ve değişik psikolojik yaklaşımların birlikteliği ve insan psikolojisi üzerindeki etkilerini” anlattım.

Bedenin dilini daha iyi tanımak için özel dersler vermeye devam ediyorum. Aynı zamanda psikoloji ve psikiyatri kliniklerinde, strese bağlı olarak beden hareketlerinin kısıtlanmasının nasıl dönüştürülebileceği konusuyla uğraşıyorum. Danışanlarıma yogayı nasıl kullanabileceklerini, hareketlerle anlatmaya ve öğretmeye çalışıyorum.